• Klientiem
;

Valstis un kūrorti - Andora | TUI.LV

Andora - Interesanti fakti

Apraksts

Andora ir salīdzinoši neliels, bet diezgan populārs slēpošanas kūrorts, kas atrodas tāda paša nosaukuma pundurvalstī. Šeit koncentrējas neticami daudz dažādu garumu un slīpuma līmeņu aprīkotu trašu. Pateicoties šādai pieejai, pieprasījums pēc atpūtas Andorā ir gan profesionālo slēpotāju, gan parasto tūristu vidū, kuri nolēma atpūsties no bezgalīgām smilšu pludmalēm, lai dažādotu savas brīvdienas ar jautriem ziemas priekiem.

Atrašanās vieta

Slavenais slēpošanas kūrorts atrodas austrumu Pireneju dienvidu nogāzē. Tam blakus ir divas lielvalstis: Francija un Spānija. No robežas ar Franciju Andoru šķir 60 km uz ziemeļiem, no Spānijas – 65 km uz dienvidiem. Firstiste, kas atrodas 1,2 km virs jūras līmeņa, atrodas Valira upes baseinā. No visām pusēm kūrortu ieskauj kalni ar brīnišķīgu panorāmu.

Atrašanās vieta

Andoras laika apstākļi ir nevienmērīgi. Sakarā ar izteiktu augstuma zonējumu klimatiskie apstākļi dažādos līmeņos un kalnu nogāzes pretējās pusēs var ievērojami atšķirties.
Ģeogrāfiski kūrorts atrodas subtropu kalnu zonā, kurai raksturīgas relatīvi augstas temperatūras dienas laikā un nelielas salnas naktī. Vidējā gaisa temperatūra augstajā sezonā ir + 4 ... + 7 °С. Sakarā ar nakts aukstumu, slēpošanas trases augšdaļā, saglabājas augstas kvalitātes sniega segums no 50 centimetriem līdz 3 metriem.
Jāatzīmē, ka vidējā gada temperatūra vietējās ielejās ir robežās no + 20 ... 23 °C. Pateicoties šādai īpatnībai, pat ziemas mēnešos var novērot daudz ziedu un sulīgu zaļumu.

Izklaide un sports

Slēpošanas infrastruktūras attīstības sākumā Andorā bija 5 slēpošanas stacijas: "Pal", "Arinsal", "Soldeu-El Tarter", "Ordino-Arcalis", "Pas de la Casa-Grau Roig". Pēc apvienošanās viļņa, kas pēdējos gados Andorā kļuva ļoti populārs, palika tikai divas stacijas: "GRANDVALIRA", kas ietver "Soldeu", "El Tarter", "Canillo", "Encamp", "Pas de la Casa", "Grau Roig", kā arī Francijas nozari "Portes de Neiges" un "VALLNORD", kas apvieno "Pal", "Arinsal" un "Ordino-Arcalis". "GRANDVALIRA" ir vienotā pacelšanas sistēma, savukārt "VALLNORD" ir kopēja slēpošanas caurlaide, bet "Pal-Arinsal" un "Ordino-Arcalis" – nav apvienotas.
Ja vēlaties redzēt un izmēģināt pēc iespējas vairāk, piedāvājam jums aizbraukt uz visām Andoras stacijām un izmantot īpašu vispārējo slēpošanas biļeti "Super Ski-pass”. Jūsu rīcībā būs dažādu sarežģītības kategoriju trases, kuru kopējais garums ir 281 km. Šāds piedāvājums noteikti apmierinās visu līmeņu slēpotāju prasības, un 105 pacēlāji ik stundu uzved 142 245 cilvēkus.

Eksperti atzīst, ka Pireneju trašu kvalitāte nav zemāka un brīžiem pat pārspēj slavenos Alpu kalnu nobraukumus kvalitātes ziņā. Visas trases ir marķētas, aprīkotas ar apzīmējumu un attāluma zīmēm, kā arī nožogotas. Katru gadu ir pieejami jauni maršruti un lifti – krēslu pacēlāji un piekabes.
Ir jāpiebilst, ka Andorā ko darīt atradīs ne tikai slēpotāji. Te jūs Canillo gaida "Palau de Gel" – ledus pils, kur var slidot, sporta kompleksi ar iekštelpu baseiniem, termālais komplekss "Caldea", boulinga sporta un izklaides komplekss "Ordīno" un jauns SPA centrs "Soldeu – Sport Wellness Mountain SPA".

 

Snoubords

Snovbords, iespējams, ir visstraujāk augošais ziemas sporta veids. Ilgu laiku tas meklēja ceļu uz mūsu tautiešu sirdīm, un, kad tas beidzot notika, snovbords pakļāva sev mūsu prātus, laiku un līdzekļus. Andorā ir viss, kas nepieciešams, lai mācītos snovbordu. Pretēji izplatītajam uzskatam šis sporta veids ir pieejams ne tikai „jaunajai paaudzei”, bet arī visu vecumu cilvēkiem. Ikviens, kurš kādreiz uzkāpa uz dēļa un iemācījās vismaz pāris kustības, vairs nevarēs aizmirst šīs fantastiskās izjūtas. Visās Andoras stacijās ir sagatavotas speciālas trases, tramplīni, un “half-pipe”.

Papildus informācija

Galvaspilsēta ir Andora la Velja. Lidostas: Barselona (Spānija) – 200 km, Reus (Spānija) – 195 km, Tulūza (Francija) – 170 km. Šengenas vīza tiek izsniegta caur Spānijas un Francijas konsulātiem.

Apres-ski

Более 60 ресторанов и баров; рестораны национальной кухни Borda; термальный комплекс Caldea; Sport Wellness Mountain SPA; ледовый дворец Palau de Gel; экологический парк «Натурландия»; более 2000 магазинов; экскурсии в Испанию и Францию.

Slēpošanas informācija

Kopējais trašu garums – 300 km, augstums – 1 550 – 2 640 m (Stacijas: "Grandvalira & Vallnord") Trašu skaits: 178 3 snowpark, 2 boardercross, 6 zonas freeride, 6 zonas freestyle. Slēpotāju pacēlāji: 111; caurlaidspēja: 156 390 cilvēki / stundā. Pacēlāju darba stundas: 09: 00-17: 00 Sniega uzturēšana: 1 482 sniega lielgabali (40% pārklājums)

Slēpošanas informācija

Pirmais suvenīrs sarakstā, kam ir vērts pievērst tūristu uzmanību, ir tradicionālais spāņu vīns. Lai piešķirtu tam cienījamo izskatu, to fasē senatnīgos vīna maisos. Starp pārtikas preču pircējiem lielā cieņa no visa plašā produktu klāsta ir nelielie mājās gatavotie spāņu siera ritulīši un pasaules slavenā katalāņu desa.
Vīriešiem parasti iet pie sirds spāņu tērauda dunči, kuru rokturi ir inkrustēti ar dārgakmeņiem un dekorēti ar dārgmetāla plāksnēm.

 

Transports

Andorā darbojas tikai viens sabiedriskā transporta veids – regulārā autobusu satiksme, kuras maršruti savieno dzīvojamos rajonus, tūrisma zonas un slēpošanas kūrortus. Daži autobusi apstājas tur pat pie slēpošanas pacēlājiem, kas atvieglo apmeklētāju nokļūšanu nogāzes augšgalā. Tarifi Andoras sabiedriskajā transportā ir atkarīgi no brauciena garuma. Vidējā cena ir aptuveni 4 eiro.
Jāatzīmē, ka nav atļauts iekāpt autobusu salonā ar slēpošanas aprīkojumu un lielgabarīta rokas bagāžu. Slēpes, sniega dēļi un koferi ir jānodod bagāžas nodalījumā.

Ko apskatīt?

Andoras Firstistes teritorijā un tās apkārtnē koncentrējas daudz seno spāņu mantojuma vēsturisko, reliģisko un kultūras pieminekļu. Vietējie ceļveži iesaka spēkratu cienītājiem apmeklēt automašīnu muzeju, kas atrodas Joan Marti 64. Izstāžu zālēs tiek izstādīta unikāla dažādu izlaidumu gadu retro automobiļu kolekcija. Visa ēkas zāle ir atvēlēta vairāk nekā 100 velosipēdu modeļu demonstrēšanai.
Viduslaiku vēstures cienītāji novērtēs braucienu pie neuzvaramā cietokšņa Casa de la Val sienām. Šī lielā ēka tika izmantota kā Andoras parlamenta galvenā rezidence, kalpoja kā uzticams cietums un neparasta viesnīca tūristiem. Pašlaik vietējā kapelā tiek glabāti Firstistes autentiskais ģerbonis un karogs.
Vēl viens interesants Andoras apskates objekts ir San Martin de la Cortinada baznīca. Šīs reliģiskās svētnīcas fasādes tika veidotas atturīgā romānikas stilā. Šķiet, ka tas nav nekas neparasts, bet ir vērts ieskatīties ciešāk, jo pirmais iespaids par šo vietu uzreiz krasi mainās. Baznīca ir ieguvusi savu slavu, pateicoties tās freskām, kuras pirms vairākiem gadsimtiem radīja meistarīgi lietpratēji.

 

Restorāni un bāri

Vairāk nekā 60 restorāni un bāri:

- nacionālās virtuves restorāni "Borda";
- termālais komplekss "Caldea"; "Sport Wellness Mountain SPA";
- ledus pils "Palau de Gel";
- ekoloģiskais parks "Naturlandia";
- vairāk nekā 2000 veikalu;
- ekskursijas uz Spāniju un Franciju.

Andora - populārākie kūrorti

Grandvalira
Grandvalira ir lielākais slēpošanas komplekss Pirenejos, kas tika izveidots 2003. gadā vairāku lielu slēpošanas zonu – “Pas de la Casa”, “Grau Roig” un “Soldeu El Tarter” apvienošanās rezultātā. Tas ir vienīgais slēpošanas centrs Pirenejos, kur ir vairāki sniega parki.
Vallnord
Vallnord apvieno divus “Pal-Arinsal” un “Ordino-Arcalis” slēpošanas sektorus. Slēpošanas stacijā iekļauj 91 dažādas sarežģītības pakāpes trases: 7 melnās, 25 sarkanās, 25 zilās, 10 zaļās un 6 slalomu trases.
Andora
Pilsētas/kūrorti
Mēs izmantojam sīkfailus. Turpinot izmantot vietni, jūs piekrītat to izmantošanas noteikumiem. Cookie policy