• Klientiem
;

Valstis un kūrorti - Jordānija | TUI.LV

Jordānija - Interesanti fakti

Apraksts

​Doties pastaigā pa klintīs izcirsto seno pilsētu Petru, palutināt sevi ar SPA procedūru, vispirms izpelēties Sarkanajā jūrā un pēc tam Nāves jūrā, iepirkties korolītajā austrumu tirgū, nobaudīt gardu kafiju, dateles un baklāvu - tas viss ir iespējams Jordānijā! Šī mazā valsts spēj pārsteigt pat pieredzējušus tūristus un ja jūs Jordānijā vēl neesat bijis, tad esiet gatavi uz aizraujošu piedzīvojumu tik daudzveidīgajā un bezgala interesantajā Jordānijā!

Klimats

Jordānijas subtropu Vidusjūras klimats padara šo valsti pievilcīgu pludmales brīvdienām, it īpaši pavasarī un rudenī. Rudens mēnešos, kā arī aprīlī un maijā temperatūra dienā ir vidēji 25–30 ° C, bet ūdens temperatūra Sarkanajā un Nāves jūrā svārstās no 22 līdz 28 ° C. Starpsezonā cilvēkam nav jācieš no nogurdinoša karstuma, jo vakars parasti atnes patīkamu vēsumu. Tāpēc atpūta ar bērniem Jordānijā ir tik populāra!

Ziemā laika apstākļi ir diezgan piemēroti, lai dotos ekskursijās un apskatītu Jordānijas galvenās apskates vietas. Tomēr decembrī un februārī pie Nāves un Sarkanās jūras var arī sauļoties un pat peldēties, taču temperatūra parasti nepaaugstinās virs 20–22 ° C. Bet vasarā kūrortos patiešām ir karsts: + 35 ° C un vairāk. Ūdens temperatūra jūrā sasniedz 29-30 ° C.

Valūta

Jordānijas dinārs. Plānojot brīvdienas Jordānijā, labāk ir paņemt līdzi skaidras naudas dolārus un jau samainīt tos pret nacionālo valūtu. To var izdarīt bankās, kā arī apmaiņas punktos kūrortos un lidostā. Jāpatur prātā, ka valstī ir grūti norēķināties dolāros vai citās valūtās, un kredītkartes pieņem tikai lieli veikali un viesnīcas. 

Bankas Jordānijā ir atvērtas no plkst. 8:30 līdz 12:30, kā arī no plkst. 15:30 līdz 17:30, bet pēc pusdienām daži bankas pakalpojumi vairs netiek veikti. Bankas strādā no sestdienas līdz  ceturtdienai. Ramadanas laikā daudzas bankas ir atvērtas tikai no plkst. 8:30 līdz 10:00.

Dzeramnauda

Jordānijā ir pieņemts atstāt dzeramnaudu, un to neatsājot, var aizskart personālu. Tāpēc mēs iesakām vienmēr paņemt līdzi sīknaudu, lai pateiktos istabenei un citiem viesnīcas darbiniekiem, viesmīļiem, gidiem un autobusa vadītājam. Parasti dzeramnaudu atstāj no 0,50 līdz diviem dināriem. Ja vakariņojat restorānā, atstājiet dzeramnaudu ar likmi 10% no kopējā rēķina. Ja izmantojāt taksometru, varat noapaļot rēķina summu vai dot vadītājam papildu 0,20–0,70 dināru.

Suvenīri un iepirkšanās

Tāpat kā jebkurā austrumu valstī, Jordānijas kūrortos ir daudz mazu veikalu un tirdziņu, kur var iegādāties preces katrai gaumei - garšvielas, keramiku, vara traukus, arābu rotaslietas, ieskaitot zeltu, krāsainas Petras smiltis pudelēs , austi pledi, kā arī Nāves jūras sāls un dubļu kosmētika. Jūs varat kaulēties tirgos un mazos veikalos, bet parasti pārdevēji samazina cenas tikai par 5–10%.

Ja jums ir vājība uz iepirkšanos un  vēlaties iegādāties drēbes, apavus vai smaržas, nāciet uz Akabu - šis kūrorts Jordānijā ir pasludināts par beznodokļu zonu.

Transports

Ja plānojat ģimenes brīvdienas Jordānijā apvienot ar braucieniem pa valsti, izmantojiet starppilsētu autobusu maršrutus. Visērtākie autobusi ir autobusu kompānijai ''Jett'', un biļetes var iegādāties angļu valodā pārvadātāja vietnē vai biļešu kasēs. Pilsētās parasti kursē mazi autobusi un mikroautobusi, braukšanas maksa ir aptuveni 0,50 dināru. Tomēr ir daudz ērtāk ceļot ar taksometru un maksāt par to pēc skaitītāja. Brauciena izmaksas parasti ir 0,3 dināri, vēlu vakarā un naktī divas reizes dārgāk.

Jūs varat iznomāt automašīnu Jordānijā, taču ņemiet vērā, ka pilsētās satiksme ir intensīva. Lielākā daļa autostāvvietu ir maksas. Automašīnas nomas maksa ir no USD 50 dienā. Ceļot uz kaimiņvalstīm ir aizliegts ar īrētu transportlīdzekli.

Virtuve

Iepazīstinām ar Jordānijas gastronomijas pasauli! Ja šī ir jūsu pirmā reize šajā valstī, noteikti izmēģiniet vietējo humusu, kas sautēts raudzētā un žāvētā jogurta mērces jēra gaļā “Mansaf”, Jordānijas falafels no zirņiem, gaļas bumbiņas “Kubeh”. Jordānijā ir liela izvēle salātu, dārzeņu un garšaugu, kas ir smalki sagriezti un pārlieti ar lielu daudzumu olīveļļas un citronu sulas. Valstī ir ļoti populāri arī baklažāni: piemēram, no tiem tiek gatavots ''Motabal'' biezenis un pasniegts ar tortiljām kā uzkoda.

Nav iespējams iedomāties brīvdienas kopā ar bērniem Jordānijā, nenogaršojot vietējo saldējumu, augļu desertus, sezama cepumus, baklavu, gvajaves desertus un citus austrumu saldumus.

Pludmales un peldēšanās sezona

Ģimenes brīvdienas Jordānijā ir iespējamas Sarkanās un Nāves jūras pludmalēs. Pie Sarkanās jūras atrodas Akabas kūrorts, kur ir privātas pludmales, kas pieder viesnīcām, un bezmaksas municipālās pludmales. Privātās pludmales ir vairāk vērstas uz ārvalstu tūristiem. Par nelielu samaksu tos var apmeklēt arī tie, kas apmetās citā viesnīcā. Šajā gadījumā saulessargu un sauļošanās krēslu lietošana tiks iekļauta ieejas biļetes cenā. Daļa pludmales Akabā ir smilšaina, daļa - ar oļiem un akmeņainu ieeju. Starp smilšainajām pludmalēm modernais pludmales klubs ''Ayla’s B12 Beach Club'' ir iecienīts ar restorāniem, deju un sporta laukumiem un izklaidi bērniem, ko var apmeklēt Akabas viesnīcu viesi. Netālu no klinšainajām pludmalēm bieži vien koraļļu rifs sākas piekrastē, un tas padara Akabu populāru snorkelēšanas entuziastu, tostarp iesācēju, vidū. Starp citu, papildu informācija par Jordāniju tiem, kas vēlas nodarboties ar zemūdens niršanu: Akabā ir 6 niršanas centri, un vislabākā redzamība ūdenī ir vasaras mēnešos.

Pie Nāves jūrā lielākā daļa pludmales pieder viesnīcām, taču akmeņainā reljefa dēļ ieeja jūrā var nebūt tik ērta. Taču tas neliedz tūristiem gan sauļoties, gan peldēties un apmeklēt ''wellness'' procedūras viesnīcas sālsūdens baseinos un SPA centros.

Jordānija - populārākie kūrorti

Ammāna
Nāves jūra
Jordānija
Pilsētas/kūrorti
Mēs izmantojam sīkfailus. Turpinot izmantot vietni, jūs piekrītat to izmantošanas noteikumiem. Cookie policy