;

Valstis un kūrorti - Maldīvu Salas | TUI.LV

Maldīvu Salas - Interesanti fakti

Apraksts

Maldivu Republika atrodas Indijas okeānā 26 atollu ķēdē - apmēram tūkstotis Dienvidāzijas koraļļu salu. Ar vienīgo pilsētu un ostu – galvaspilsētu Male. Katru salu ieskauj sekla lagūna un dabīgs vairogs - 187 sugu koraļļu rifi. Maldivu ūdeņos ir vairākas ekosistēmas, tostarp vairāk nekā 1100 zivju sugu, 5 jūras bruņurupuču sugu, 21 vaļu un delfīnu sugu, 400 mīkstmiešu sugu un daudzas vēžveidīgo sugas.

 

Klimats

Neskatoties uz to, ka klimats salās ir silts, bez lielām temperatūras svārstībām visa gada garumā, atpūtas sezonas Maldīvu salās var iedalīt sausā ziemas sezona un vasaras mitrā sezona. No novembra līdz aprīlim ir saulains un skaidrs laiks, bet okeāns ir mierīgs, ūdens ir skaidrs un tīrs. Liels nokrišņu daudzums ir raksturīgs laika posmam no maija līdz oktobrim, bet nokrišņi parasti ir īslaicīgi. Mitrums ir augsts, bet pateicoties vējainam laikam, tas nav jūtams.
Ūdens temperatūra okeānā visu gadu reti samazinās zemāk par 25 °, un dienas gaisa temperatūra vidēji ir 30 °.
 

Pludmale

Lielākā daļa pludmaļu salās ir klātas ar smalkām baltām smiltīm. Ūdens lagūnās ir tirkīzilā krāsā, bet lagūnas visapkārt ieskauj sulīgu tropu augu audzes. Dažviet smiltīs var atrast koraļļu drupas, bet tās ir ļoti smalkas un praktiski nemanāmas.
 

Ēdināšana

Maldīvu salu virtuve apvieno labākās  Indijas un arābu virtuves tradīcijas, iekļaujot ēdienkartē: kokosriekstus, zivis un rīsus. Lielākā daļa ēdienu ir pikanti un ar jūras veltēm, kas kaltētas vai vārītas kokosriekstu pienā. Galvenais deserts ir visu šķirņu kokosrieksti. Maldīviešu vidū populāra ir arābu kafija un dzēriens “Gaa” ar zemu alkohola saturu no fermentētas palmas sulas.

Izklaide un sports

Maldīvu salas ir lieliski piemērotas atpūtai visās tās izpausmēs, gan pludmales atpūtai, gan aktīvai atpūtai un tml. Visu gadu jūs varat doties makšķerēt, nodarboties ar zemūdens niršanu vai snorkelēšanu, sauļoties un baudīt visas salu iespējas. Maldīvu salās laika periods no maija līdz oktobrim ir īsts sērfotāju sapnis - spēcīgs vējšs un augsti viļņi. 

Valūta

Valūta - Rufia (MVR).

Drošība

Maldīvu salās ir ļoti zems noziedzības līmenis.

Transports

Maldivu salās galvenokārt ar vārdu transports saprot - jūras un gaisa satiksmi, savukārt sabiedriskais transports salās praktiski nav pieejams. No Male starptautiskās lidostas tūristi tiek nogādāti līdz naktsmītnēm ar laivu vai lidmašīnu. Starp salām kursē koka laivas "Doni". Maldīvu salās praktiski nav automašīnu, jo lielāko daļu salu pāris minūšu laikā var šķērsot ar kājām. Papildus lielu attālumu  lidojumiem, tiek organizēti arī ekskursiju lidojumi uz neapdzīvotām salām.

Maldīvu Salas - populārākie kūrorti

Maldīvu Salas
Pilsētas/kūrorti
3
Mēs izmantojam sīkfailus. Turpinot izmantot vietni, jūs piekrītat to izmantošanas noteikumiem. Cookie policy